blog post image

E-Ticaret Siteleri İçin SEO Çalışmaları Nasıl Yapılmalı

E-ticaret siteleri var olmak ve hayatına devam ettirmek için  mutlak surette arama sonuçlarında üst sırada bulunmalı ve bu alandaki konumunu devam ettirmelidir. Bu noktaya gelmek ve bu durumu devam ettirmek için doğru bir seo çalışması yapmalı ve profesyonel seo analizleri uygulama zorundadır.
   
E-Ticaret Tasarımları Uyumlu Olması Gerekir

E-ticaret sitesi seo rekabet için her zaman hazır olmalı içeriği  ve tasarımı ile özel ayarlamalar yapılmalıdır. Arama motoru algoritması ile uyumlu bir Seo tasarım gereken e-ticaret sayfası kategori başlıkları, butonlar,  görseller, sidebar alanları ve site haritası gibi bölümler arama motoru  algoritması ile uyuma şekilleri tasarlanarak hazırlanmalıdır.

Her Sayfa İçin SEO Analizi Yapılması Gerekir

Etkili bir SEO çalışması için web sitesi sayfa sayfa her  aşama olarak ele alınmalı ve her sayfanın analizi yapılmalıdır. İlk önce  anasayfa ele alınmalı bu alandaki her nokta en ince detayına kadar Seo analiz  yapılarak tasarlanmalıdır. Sonrasında e-ticaret sayfasının her sayfası ele  alınarak görselleri, etiketleri, linkleri, scriptler, başlığı, kod hızı, resim  uyumu ve CSS uyumu gibi bütün değerlere incelenerek e-ticaret sayfasını  tasarlanmalıdır.

Sosyal Medya Entegrasyonu Sağlayın

Ziyaretçi yoğunluğu olan alanlarla sitemizin bağlantısını  kurmak arama sonuçlarında size avantaj sağlayacaktır. Backlink paylaşımı ile  sitenizin sosyal medya alanında paylaşılması marka değerini artırarak ziyaretçi  sayınızı artırdığı gibi arama motorları içinde olumlu etki oluşturarak sitenizi  öne çıkartabilirsiniz. Twitter, Facebook, pinterest, Instagram, linkedin,  tumblr ve diğer sosyal medya alanları ile sayfa oluşturabilir sitenizin pek  rengine paylaşarak hedef kitlenizi büyütebilirsiniz. Ne kadar fazla paylaşım  yaparsanız siteniz o kadar öne çıkacaktır.

Sitenizi Dizinlere Kayıt Edin

Arama motorları ile uyum sağlamak amacıyla sitenizi arama  motorları dizilerine kayıt etmelisiniz. Yandex, Google, Bing gibi arama  motorlarına öncelik vererek bütün arama motorlarında dizinin kayıtlarına  sitenizi eklemelisiniz. Yandex için ayrıca Ticaret sayfası olarak kayıt işlemi  yapılmalı yandex üyeliği ile yandex tops sites işlemi yapılarak sitenizin dizin  kayıtları işlemlerini yapmalısınız. En değerli arama sahası olan Google içinde  dizin kayıtları yapmalı sitenizin arama motorları için tanınırlığını  artırmalısınız.

Bir Blog Sayfası Kurun

Arama motorları algoritması Wordpress, blog, blogger gibi  web sitelerinden faydalanmak suretiyle sitenizle ilgili seo puanı verir.  E-ticaret sayfanızda tanıtımlar bu blog sayfalarında paylaşılarak arama motoru  optimizasyonu için olumlu etki oluşturmalıdır. Blog sisteminde haberler  gelişmeler bilgiler gibi unsurlar makale halinde paylaşılmalı ziyaretçi trafiği  de artıracak şekilde içerik olarak tasarım hazırlanmalıdır. Günde en az bir  makale eklemek suretiyle sitenizi arama motoru algoritmasında değerli Hale  getirmelisiniz.

Diğer Seçenekler

E-ticaret sitesini arama sonuçlarında öne çıkartmak için bir  çok özel yöntem vardır. Forum sayfalarında sitenizin yer alması, tenis hakkında  yorumlar yapılması sitenizin seo puanını  artırır. Sitenizi yapısını ve içeriğini açıklayan tanıtım yazıları da blog  sayfalarında yayınlamak suretiyle arama sonuçlarında daha üst sıralara çıkma  şansı yararlanmaktadır.