blog post image

Seo Danışmanlığı Nedir?

Günümüzde birçok insan işlerini internet üzerinden yapmakta ve yaptıkları işi internet ortamına taşımak için yollar aramaktadır. Durum böyle olunca internette sonu gelmez bir web site ve sayfa sayısı oluşmuş ve bu sayı her an atış durumundadır. İşimizde başarılı olmak ve diğer sitelerden bir adım önde olup bu kalabalık içerisinde daha fazla insana hitap ederek daha geniş işler yapabilmek için arama motorlarında ilk sırada çıkarak bir popülariteye sahip olmak isteriz. Eğer elimizin altında böyle bir kitle yok ise bu durumda seo danışmanlığı veren firmalar ile görüşerek kendimize uygun hizmeti satın alarak bu kitleyi ve daha fazlasını kazanabiliriz.

SEO DANIŞMANLIĞI NEDİR?

Seo işlemi İngilizce dilinde search engine optimization Türkçe de ise arama motoru optimizasyon işlemi anlamına gelir. Yani bir firma ile anlaşıp sahip olduğunuz site için bir seo danışmanlığı aldığınız durumda doğrudan arama motorlarında ki sıranızın yükselmesine yönelik işlemler yapılır. Ve bu sayede internette sitenizle ilgili anahtar kelime aratması durumunda üst sıralarda çıkacağınızdan dolayı var olan kitleniz artacaktır. Bu anahtar kelimeler sayesinde sitenize uygun insanların ziyareti hem bu insanların ziyaret sıklığı konusunda artış sağlayacak hem de kitlenizde artan bir ivme ile gelişmenizi sağlayacaktır.

SEO DANIŞMANLIĞI HANGİ DURUMLARDA ALINMALIDIR?

Kullanmakta olduğumuz siteye hedeflediğiniz sayıda kullanıcı çekemiyor ya da var olan kullanıcı kitlemizi arttırmak istiyor isek bu durumda bir firmadan seo danışmanlığı almamız avantajımıza olacaktır. Bu sayede organik bir artış sağlayacak ve popülarite kazanmış olacaksınız bu kazanç da size sitenizin işlevine göre satış yapılan bir site ise maddi gelirinizi arttıracak, yazılarınızı paylaştığınız bir sayfa ise okuma oranınız artacak bu sayede daha geniş bir kitke tarafından takip ediliyor olacaksınız.